Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Periodontologija

Šios srities specialistai

Periodontologija

 Periodontologija

Ateities odontologijos klinikoje atliekama profesionali burnos ertmės higiena, chirurginis dantenų ir kaulinių kišenių gydymas (gingivektomija, lopo operacijos), šaknies iškėlimo operacijos (protezavimo tikslu), kaulinio audinio ‘auto’ ir ‘alo’ transplantacijos (nuosavo ir dirbtinio kaulo sodinimas į kaulines kišenes), procedūros lazeriu, periodontito diagnostiniai tyrimai.

PERIODONTITAS

Periodontitas – tai uždegiminis procesas dantį supančiuose audiniuose, dėl kurio vyksta šių audinių irimas.

Dažniausiai periodontitas prasideda nuo gingivito – tai dantenų uždegimas, kai dar nėra danties atraminių audinių pažeidimo. Gingivitas paprastai prasideda vaikų amžiuje, paauglystėje pasiekia maksimumą, o tarp suaugusiųjų pasitaiko labai dažnai. Tyrimų duomenimis gingivitas yra išplitęs nuo 50 iki 100 %.

Uždegimas ir audinių irimas gali pasireikšti kraujavimu, pūliavimu iš dantenų, danties šaknies paviršiaus apsinuoginimu, dantų paslankumu bei blogu kvapu iš burnos.

PERIODONTO LIGOS, KAS TAI?

  • dantenų uždegimas vadinamas gingivitu.
  • apie dantį esančių struktūrų (periodonto raiščio, kaulo) pažeidimai vadinami periodontitu.

Ankstyvi požymiai, kuriuos jaučia žmogus, yra dantenų kraujavimas, niežėjimas, blogas kvapas, maudimas, dantų jautrumas į terminius dirgiklius. Vėliau atsiranda skausmas kramtant, dantų paslankumas, pasikeičia sukandimas, „padidėja“ tarpai tarp dantų, stringa maistas, dantenos pūliuoja.

Dėl kokių priežasčių susergama paradontoze?

Pagrindinė ir dažna priežastis yra bloga burnos higiena. Apnašos, akmenys, maisto likučiai burnoje yra gera terpė daugintis mikroorganizmams. Jei per mikroskopą apžiūrėsime apnašas ir akmenis, tai pamatysime kažką panašaus į skruzdėlyną, knibždantį gyviais.
Kitos priežastys yra rūkimas, netaisyklinga dantų padėtis ir sukandimas, cukrinis diabetas, paveldėjimas, nekokybiškos, senos dantų restauracijos (plombos, vainikai) ir t.t.

Ką daryti susirgus?

Ankstyva diagnostika ir gydymas apie dantį esančių audinių iki 80 proc. yra pilnai išgydomi.
Periodonto ligos yra gydomos įvairiom metodikom. Tai priklauso nuo ligos sunkumo:

  • Šiandien apie 2/3 pacientų kreipiasi esant lengvai arba vidutinio sunkio paradontozės formai. Tokie pacientai yra gydomi ultragarsu, lazeriu, rankiniais instrumentais, praplovimais, antibiotikoterapija. Medicininiais terminais tariant, atliekamas konservatyvus gydymas ir kiuretažas.
  • Esant sunkiai ligos formai, atliekamas kuretažas ir „lopo operacija“, kaulo defektų atstatymas dirbtiniu kaulu, dantų įrišimas. Sunkios periodontito formos gydymas ne visada padeda išsaugoti dantis.

Taigi, mitas –  kad paradontozė negydoma ir neišgydoma. Kuo anksčiau ligą diagnozuosime, tuo geresnius gydymo rezultatus turėsime. Vėlyvas gydymas sustabdo ligos progresavimą, bet prarastų dantenų, kaulo apydančio raiščio nesugrąžins.

Elektroninis nuskausminimas

Ateities odontologijos klinikoje, gydant periodonto ligas,  atliekamas ELEKTRONINIS NUSKAUSMINIMAS, kuris anestetikų injekcijas padaro nejuntamas. Nuskausminamųjų vaistų įpurškimo greitis, slėgis, laikas, dūrio vietos nuskausminimas, adatos įsiskverbimo greitis, gylis yra ypač tikslūs, nes kontroliuojami automatiškai. Visa tai padeda pasiekti beskausmės injekcijos efektą bei padaro dantų gydymą dar komfortiškesnį.

Kaip išvengti periodonto ligų?

Periodonto ligos pradedamos gydyti, kai atsiranda liga. Tačiau galima naudoti profilaktines priemones, kurių tikslas – išvengti periodonto ligų ir taip išsaugoti dantis. Neleisti susidaryti apnašoms yra geriausias būdas šiam tikslui įgyvendinti.

Dantų valymas šepetėliais, tarpdantiniais siūlais yra asmens higienos priemonės. Sveikas žmogus, gerai prižiūrintis dantis, kas pusę metų turėtų atlikti profesionalią burnos higieną. Asmeniui, neturinčiam higienos įpročių, apnašos ir akmenys kaupiasi daug greičiau. Todėl profesionaliąją higieną reikėtų atlikti kas 2-3 mėnesius. Asmuo, sergantis periodonto ligomis, pas profesionalų higienistą turėtų lankytis ne rečiau kaip kartą per 3 mėnesius.

Tiksli periodonto diagnostika

Nuo 2013 m. liepos mėn. “Ateities odontologijos klinikoje“ atliekami molekulinės biologijos tyrimai nustatyti periodontito ligos priežastį ir genetinę riziką sirgti periodontitu.

Nuo šiol Jūs galite gydyti ligos priežastį, o ne pasekmes!

Dažniausiai periodontito pradžia ilgai būna nepastebima ir diagnozuojama stipriai pažengusi, kada jau pasireiškia akivaizdūs simptomai, tokie kaip dantenų kraujavimas, dantų jautrumas, dantų klibėjimas. Tik pastūmėti šių nemalonių pojūčių, skubame pas gydytoją periodontologą pagalbos.

 

Jums taip pat  gali būti įdomūs straipsniai:

BURNOS HIGIENA

DANTŲ ANT IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA

DANTŲ AKMENYS

 

Powered by WP Bannerize