Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Ortodontinis treineris

Šios srities specialistai

ortodontinis treineris

Gal jūsų vaikas miega ar žiūri televizorių išsižiojęs, čiulpia pirštą? Neretai tėvai neįtaria, kad šie žalingi įpročiai kenkia veido bei žandikaulių vystymuisi. Šie įpročiai atsiranda jau nuo kūdikystės vaikui pradėjus žįsti krūtį, čiulpti čiulptuką ar pirštą. Vis labiau ieškant, kaip pašalinti žalingus įpročius, tobulėjant technologijoms, buvo išrastas daugiafunkcinis išimamas ortodontinis aparatas, kurį lengva nešioti, prižiūrėti ir kuris kainuoja ženkliai mažiau už breketus. Tai yra ORTODONTINIS TREINERIS.

Ortodontinis treineris – kas tai?

Tai minkštas išimamas ortodontinis aparatas, naudojamas nedideliam netaisyklingo sąkandžio ar pavienių dantų pakoregavimui, o taip pat ir žalingų įpročių (pvz. kvėpavimas pro burną) pašalinimui. Dažniausiai šis gydymas taikomas mišrų sąkandį (pieninių ir nuolatinių dantų) turintiems vaikams, tačiau galimas ir vyresnių vaikų bei suaugusių gydymas.

Ką daro treineriai?

1. Treineriai koreguoja liežuvio padėtį;
2. Treinerai išlygina kreivus dantis;
3. Treineriai koreguoja netaisyklingą žandikaulio padėtį;
4. Treineriai taiso susiformavusius žalingus burnos įpročius (pvz.: neleidžia kvėpuoti pro burną, čiulpti piršto, moko taisyklingai ryti);
5. Treineriai pagerina veido vystymąsi.

Kaip treineris veikia?

Vaikas turi nešioti treinerį visą naktį bei 1-2 valandas dienos metu. Naktį vyksta dantų tiesinimas bei sąkandžio pakitimai, o dieną vaikas mokinasi atsisakyti žalingų įpročių – nekvėpuoti per burną, laikyti liežuvį taisyklingoje padėtyje, taisyklingai ryti bei nečiulpti pirštų. Kartais reikalingi papildomi pratimai, skirti išlavinti veido ar burnos raumenims. Treinerį taip pat galima duoti nešioti vaikui vietoj žinduko – tuomet nuo pat mažens formuojasi taisyklingas sąkandis ir neleidžiama susiformuoti žalingiems įpročiams.

Kuo skiriasi gydymas treineriu ir breketais?

Breketai tik tiesina dantis, bet nešalina burnos žalingų įpročių.

Treineris tiesina pavienių dantų netaisyklingą padėtį, tačiau negali sutvarkyti didelių defektų dantų lanke. Tam reikalingi breketai.

Kada reikia pradėti nešioti treinerį?

Treineris yra paskiriamas gydytojo odontologo arba gydytojo odontologo ortodonto. Dažniausiai gydymas taikomas 5 – 10 metų vaikams, kurie turi netaisyklingą sąkandį ar kreivų pavienių dantų, arba vaikui turint žalingų įpročių: kvėpavimas per burną, liežuvio laikymas netaisyklingoje padėtyje,
netaisyklingas rijimas, pirštų čiulpimas. Alergijos, astma taip pat sukelia netaisyklingą žandikaulių ir veido vystymąsi. Šis gydymas gali būti taikomas ir mažesniems vaikams (pieninis sąkandis).

Taip pat yra specialūs treineriai, skirti suaugusiems. Jie atlieka tokią pačią
funkciją kaip ir vaikams – šalina žalingus įpročius bei tiesina pavienius kreivus
dantis.

Gydymo eiga

Pirmasis vizitas. Pirmiausia reikalinga odontologo, gydytojo – ortodonto konsultacija, kurios metu įvertinamas sąkandis, padaromos veido ir rentgeno nuotraukos.

Antrasis vizitas. Pacientui pareiškus norą šiam gydymui, yra sudaromas individualus gydymo planas, paaiškinama apie gydymo išlaidas bei gydymo trukmę. Pacientui yra duodamas jam skirtas treineris, išmokinama, kaip juo naudotis, kaip ir kiek jį nešioti. Taip pat mokinami specialūs raumenų lavinimo pratimai, jei jų reikia.

Tolimesni vizitai. Kad pasiektume geriausius įmanomus rezultatus, reikalingi pastovūs tolimesni apsilankymai, kad galėtume stebėti vykstantį progresą: daromos fotografijos, stebimas sąkanžio pakitimas, įpročių pakitimai.
Svarbiausia sėkmingo gydymo dalis – pacientas turi įsipareigoti ir stengtis
laikytis visų gydytojo ar kito gydančio specialisto nurodymų.

Gydymo trukmė

Vaikams gydymas trunka 2-3 metus, priklausomai nuo sąkandžio
deformacijos dydžio, įpročių pakitimų bei nurodymų laikymosi. Jei vaikas
sąžiningai laikosi gydytojo nurodymų, galimas ir greitesnis gijimas.
Vaikams vizitai reikalingi kas 2 – 3 mėnesius.
Suaugusiems gydymas gali būti ir trumpesnis, priklausomai nuo gydymo
tikslo.

Treinerio priežiūra

Treinerį prižiūrėti paprasta – po naudojimo jį reikia išvalyti dantų šepetuku ir pasta, nuplauti šiltu vandeniu ir laikyti specialioje dėžutėje.

 

Jums taip pat  gali būti įdomūs straipsniai:

Breketai

Jei vaiką vargina dantų griežimas

Vaikų dantukai ir jų priežiūra

Powered by WP Bannerize