Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.
Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!
![]() Nėštumas – pokyčių metas moters organizme. Dėl hormoninių pokyčių nėščiųjų dantenos tampa jautresnės, dažnai pasitaiko dantenų uždegimų, dantys tampa labiau pažeidžiami karieso. Šiuo laikotarpiu svarbi tinkama nėščiosios dantų priežiūra. Štai keli patarimai:
* Valytis dantis 2 kartus dienoj po 2 min. minkštu šepetėliu ir pasta su fluoru. Minkštas šepetėlis netraumuoja emalio ir dantenų, fluoras stiprina dantis. Jei pykina pastos skonis ar kvapas, rinkitės beskonę dantų pastą.
* Kartą per dieną valytis dantis dantų siūlu, kad pašalintumėte į tarpdančius patekusius maisto likučius, kurių nepasiekia dantų šepetukas. Valant dantų siūlu, lengvai pastebimas dantenų uždegimas, kraujavimas.
* Jei vargina rytinis pykinimas, išsivėmę skalaukite burną vandeniu, sodos tirpalu ar pienu, kurie neutralizuoja rūgštis. Išsivėmus nevalykite dantų šepetuku, nes skrandžio rūgštys ėsdina dantų emalį, o valydamos šepetėliu sukeliate greitesnį dantų emalio ardymą.
* Pasitikrinkite dantis pas dantų gydytoją. Jei yra skylučių, antras nėštumo trimestras (4-6 mėnesiai) – saugiausias laikas dantų gydymui. Rovimas ar plombavimas neišprovokuos persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, jei bus parinktas tinkamas gydymas, medikamentai ir moteris nepatirs streso, didelės baimės.
* Valgykite sveikus maisto produktus, daug šviežių vaisių ir daržovių, produktų, kuriuose gausu kalcio. Vaisiuose ir daržovėse esantys A, C ir D vitaminai yra naudingi sveikai burnos ertmei, o kalcis naudingas ne tik jūsų, bet ir mažylio organizmui.
* Venkite dažno užkandžiavimo, saldžių, krakmolingų maisto produktų. Pavalgius saldumynų, rūgštesnių patiekalų, rūgštokų vaisių (citrusų, ananasų, kivių, obuolių ir pan.) burną reiktų gerai išskalauti. ![]() |