Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Naudingi patarimai

dantų

Kodėl keičiasi dantų spalva?

Dantų spalva kinta dėl to, kad ant danties paviršiaus arba jo audiniuose formuojasi dėmės. Tai atsirinka dėl įvairių priežasčių:

 

- Kiekvieno dantų spalva labai individuali, ji priklauso nuo emalio storio. Kuo jis plonesnis, tuo danties spalva tamsesnė, nes išryškėja geltona, natūrali vidinio dantų sluoksnio (dentino) spalva. Emalio storį apsprendžia genetika, be to su amžiumi jis plonėja. Emalis ypač greitai nusidėvi esant dantų griežimui (bruksizmui). Tamsėti gali ir „mirę“ dantys (po dantų šaknų kanalų gydymo).

 

- Išorinės dantų dėmės susidaro nuo gausaus dažančių maisto produktų (spanguolių, mėlynių, sojos padažo ir pan.), kavos, arbatos, raudono vyno, spalvotų gėrimų (gazuoti limonadai) vartojimo, rūkymo, tabako kramtymo. Šiuose produktuose esančios dažančios medžiagos, vadinamos taninais, prisitvirtina prie danties paviršiaus ir suteikia jam gelsvą, rusvą ar pilkšvą atspalvį. Patarimas – pavartoję dažančius produktus, iš karto išsivalykite dantis.

 

- Dantų spalva taip pat kinta dėl nepakankamos burnos higienos.

 

- Vidinės dantų dėmės yra įsigėrusios į gilesnius dantų audinius – dentiną. Dažniausiai tai įvyksta dėl antibiotikų (tetraciklino) arba per didelio fluoro vartojimo. Tetraciklinas, per didelis fluoro vartojimas veikia vaikų – besiformuojančius dantis. Norint išvengti tokių dėmių rekomenduojama, jei tik yra alternatyva, vengti šių medikamentų.

 

Išorinės dėmės yra lengvai panaikinamos profesionalios higienos metu, o dėmės, kurios yra įsigėrusios į emalio paviršių ar dentiną, gali būti pašalintos tik dantų balinimo procedūros metu.

 

Jums taip pat gali būti įdomūs straipsniai:

 

BURNOS HIGIENA

DANTŲ BALINIMAS

Dantų griežimas arba bruksizmas

Jei vaiką vargina dantų griežimas

Jei vaikas dantimis griežia protarpiais, kai dygsta pieniniai ar nuolatiniai dantys, auga žandikaulis, tai visai normalu, tai - fiziologinis procesas ir daryti nieko nereikia. Susiformavus nuolatiniam sąkandžiui, šie reiškiniai išnyksta savaime. Tačiau jei dantų griežimas ima varginti, reikia ieškoti priežasčių.

 

Bruksizmas arba dantų griežimas naktimis - dažna emocinės įtampos, patiriamo nerimo, streso priežastis, tad jei jūsų vaiką vargina dantų griežimas:

* Skatinkite jo fizinį aktyvumą, nes fizinis krūvis atpalaiduoja raumenis, mažina stresą.

* Likus iki miego vienai valandai neleiskite vaikui dūkti, žaisti aktyvių žaidimų. Raumenims reikia laiko atsipalaiduoti, tad geriau užsiimkite kokia nors ramia veikla, pvz.: pakalbėkite, paskaitykite, pavartykite kartu knygutę.

* Prieš miegą pakabėkite su vaiku kaip jam sekasi, kaip praėjo jo diena, sužinokite kas jį jaudina, neramina. Išsipasakojęs vaikas nurims, atsipalaiduos.

* Likus valandai iki miego tegu mažylis nebevalgo, geria tik vandenį.

* Dažna dantų griežimo priežastis būna pervargimas, tad stenkitės anksčiau vaiką paguldyti miegoti.

 

Jei ryte vaikas skundžiasi skaudamu žandikauliu, uždėkite ant jo šiltu vandeniu suvilgytą rankšluostuką, kol skausmas atlėgs.

 

Bruksizmo priežastys gali būti ir kitos:

* Netaisiklingas sąkandis.

* Nepilnaverė mityba, magnio ir B5 vitamino trūkumas.

* Vaistai, alerginės reakcijos, persirgtos tam tikros ligos.

 

Bet kokiu atveju geriausia pasitarti su gydytoju-odontologu.

 

Daugiau apie bruksizmą

Silantai

Silantai

6-7 gyvenimo metais išdygsta pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys. Šie dantys yra itin greitai pažeidžiami, nes jų paviršiaus vagelės būna ne visiškai mineralizuotos ir gilios, o vaikai ne visuomet šiuos dantukus gerai išvalo, todėl jie greitai sugenda. O tai jau NUOLATINIAI dantukai. Todėl rekomenduojama pirmuosius krūminius dantis vos išdygus dengti silantais.

 

Silantas yra specialus lakas, užpildantis danties vageles ir jas stiprinantis.

 

• Dantų padengimo silantu procedūra yra trumpa ir neskausminga, tačiau labai efektyvi. Laiku padengus vaikų dantis silantais ėduonies atsiradimo rizika sumažėja 80 - 90 proc.

• Padengtų silantais dantų kontrolė atliekama po 3 mėnesių, vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu.

• Jei silantas iškrenta, krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis procedūra kartojama.

 

Tiesa, dantų silantai yra reikalingi ne visada.Tai gali įvertinti tik odontologas. Jei dantukai jau yra pažeisti ėduonies, pirmiausia juos reikia išgydyti. Taip pat pasitaiko atvejų, kai dantų vagelės būna plokščios ir gerai mineralizuotos, todėl silantai yra nereikalingi.

 

Daugiau apie vaikų dantų priežiūrą.

stomatalogijos klinika

Dantų akmenys

Ar žinote, kad per dieną ant dantų kaupiasi minkštos apnašos, kurias nuvalome dantų šepetuku, dantų siūlu. Tačiau lieka vietų, kurių nepasiekiame. Po kelių dienų gerai neišvalytose vietose apnašos mineralizuojasi ir per dešimt-dvidešimt dienų jos virsta dantų akmenimis. Greičiausiai dantų akmenys susidaro tose vietose, kuriose valgant dantys patys nenusivalo, t. y. tarpdančiuose, apie dantų kaklelius, dantų kišenėse, ant dantų, kuriais nekramtoma, vidiniame dantų paviršiuje. Jie trukdo natūraliai valytis burnai, sulaiko bakterijas, neestetiškai atrodo, gali sukelti blogą burnos kvapą, dantenų uždegimą, parodontozę, todėl juos reikia periodiškai šalinti.

 

Profesionali burnos higiena rekomenduojama kas 6 mėnesius, o jei akmenys linkę intensyviai kauptis ir jei sergate periodonto ligomis – kas 3-4 mėnesius.

 

Jums taip pat  gali būti įdomūs straipsniai:

BURNOS HIGIENA

DANTŲ ANT IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA

PERIODONTO LIGOS IR KAIP JŲ IŠVENGTI

Dantų ant implantų priežiūra

Dantų ant implantų priežiūra

Dantys ant implantų  jums tarnaus visą gyvenimą, jei tinkamai ir kasdien juos prižiūrėsite. Burnos higiena labai panaši kaip ir savų dantų: valymas dantų ir tarpdančių  šepetėliu bei dantų siūlu du kartus dienoje, liežuvio valymas, skalavimas skalavimo skysčiu, profesionali burnos higiena du kartus per metus, kasmetinė dantų gydytojo apžiūra.   Valant dantis ant implantų labai svarbu gerai išvalyti tarpdančius ir vietas, kur implantas kontaktuoja su dantenomis, nes apnašose besigaminančios rūgštys pažeidžia dantenas ir sukelia jų uždegimą, kuris ilgainiui gali plisti ir pažeisti kaulą aplink implantą. To pasekoje atsiranda rizika prarasti implantą. Todėl tarpdančiams valyti būtinai naudokite dantų siūlą ir tarpdančių šepetukus.   Implantus reikia saugoti nuo subraižymo, nes tose vietose greičiau kaupiasi apnašos. Reikia  nenaudoti balinančių pastų  turinčių abrazyvinių detalių (pvz. soda ir pan.), tarpdančių šepetukų vielutė turi būti padengta nesunešiotais, kokybiškais šereliais,  vengti tarpdančius krapštyti metaliniais daiktais.   Venkite kramtyti itin kietą maistą (pvz. riešutus, karamėles), nes protezas ar jo apdaila gali skilti ar net lūžti.   Jei griežiate dantimis, būtinai pasakykite apie tai savo dantų gydytojui. Jis padės išsiaiškinti priežastis, jei reikės pagamins apsauginę kapą, kuri ne tik atpalaiduos kramtomuosius raumenis, bet ir apsaugos jūsų protezus nuo skilimo bei nudilimo.   Nedelsiant kreipkitės į gydytoją jei nepraeina dantenų uždegimas, protezas ima klibėti, kliūti, skauda kandant.
nėštumas ir dantys

Nėščiosios sveikų dantų receptas

Nėštumas - pokyčių metas moters organizme. Dėl hormoninių pokyčių nėščiųjų dantenos tampa jautresnės, dažnai pasitaiko dantenų uždegimų, dantys tampa labiau pažeidžiami karieso. Šiuo laikotarpiu svarbi tinkama nėščiosios dantų priežiūra. Štai keli patarimai:

 

* Valytis dantis 2 kartus dienoj po 2 min. minkštu šepetėliu ir pasta su fluoru. Minkštas šepetėlis netraumuoja emalio ir dantenų, fluoras stiprina dantis. Jei pykina pastos skonis ar kvapas, rinkitės beskonę dantų pastą.

 

* Kartą per dieną valytis dantis dantų siūlu, kad pašalintumėte į tarpdančius patekusius maisto likučius, kurių nepasiekia dantų šepetukas. Valant dantų siūlu, lengvai pastebimas dantenų uždegimas, kraujavimas.

 

* Jei vargina rytinis pykinimas, išsivėmę skalaukite burną vandeniu, sodos tirpalu ar pienu, kurie neutralizuoja rūgštis. Išsivėmus nevalykite dantų šepetuku, nes skrandžio rūgštys ėsdina dantų emalį, o valydamos šepetėliu sukeliate greitesnį dantų emalio ardymą.

 

* Pasitikrinkite dantis pas dantų gydytoją. Jei yra skylučių, antras nėštumo trimestras (4-6 mėnesiai) - saugiausias laikas dantų gydymui. Rovimas ar plombavimas neišprovokuos persileidimo ar priešlaikinio gimdymo, jei bus parinktas tinkamas gydymas, medikamentai ir moteris nepatirs streso, didelės baimės.

 

* Valgykite sveikus maisto produktus, daug šviežių vaisių ir daržovių, produktų, kuriuose gausu kalcio. Vaisiuose ir daržovėse esantys A, C ir D vitaminai yra naudingi sveikai burnos ertmei, o kalcis naudingas ne tik jūsų, bet ir mažylio organizmui.

 

* Venkite dažno užkandžiavimo, saldžių, krakmolingų maisto produktų. Pavalgius saldumynų, rūgštesnių patiekalų, rūgštokų vaisių (citrusų, ananasų, kivių, obuolių ir pan.) burną reiktų gerai išskalauti.

Dantų implantacija

Svarbiausi dalykai apie dantų implantaciją

Visame pasaulyje vis daugiau žmonių domisi dantų implantacija. Netekę dantų pacientai renkasi dantų implantus, nes tai yra patogu, šiuolaikiška bei patikima. Tačiau gausybėje informacijos ir reklamos nėra lengva atsirinkti kas yra kas.

Pirmiausiai turime nepamiršti, kad implantuojant sprendžiame klausimą susijusį su mūsų brangiausiu turtu – sveikata, tad BŪTINA GAUTI VISĄ INFORMACIJĄ apie gydymo eigą, kokybę, kainas bei gydytojo kvalifikaciją.

 

Ką svarbu žinoti pacientui?

 

- implantacija ir protezavimas ant implantų yra intervencija į jūsų organizmą, nuo ko priklauso jūsų sveikatos būklė. Todėl svarbu, kad gydytojas teisingai ir sąžiningai įvertintų jūsų atvejį. Mes visi esame skirtingi ir toks gydymas, koks buvo taikytas jūsų draugui, kaimynui ar giminaičiui, nebūtinai tinka jums. Gydytojas implantuodamas, kitaip tariant operuodamas, turi išmanyti ir įvertinti jūsų žandikaulio būklę, dantenas, sukandimą, gretimus dantis, gyvybiškai svarbių vietų (kraujagyslių, nervų, seilių liaukų ir t.t.) padėtį. Pagal radiogramas, diagnostinius modelius ir kitus, jūsų atveju svarbius, tyrimus atlikti matavimus, bendras konsultacijas su kitais specialistais, paruošti gydymo planą, numatyti komplikacijų riziką ir jų gydymą.

Save ir pacientą gerbiantis gydytojas, parinkdamas pacientui implantacijos ir protezavimo būdą, vertina ne tik kainą. Jam yra svarbu jo gydymo kokybė, paciento sveikata po 10-20 metų.

Dantis implantuojantis odontologas, turintis tai patvirtinančius sertifikatus, turi turėti pakankamai patirties atliekant įvairias chirurgines operacijas ir implantacijas.

- kokybiškas produktas tarnaus ilgiau ir patikimiau. Daugėjant implantacijų, atsiranda vis daugiau firmų siūlančių implantus ir odontologijos klinikų dirbančių su keliomis implantų sistemomis. Šiuo atveju pacientas mato tik kainų skirtumus.

Kokybė dažniausiai kainuoja, nes sukuriant bet kokį produktą reikia daug laiko, investicijų ir medicininių tyrimų. Implantų gamintojai, konkuruodami su geriausių implantų vardus turinčiomis firmomis visame pasaulyje, nuolat stengiasi tobulinti implanto formą, medžiagos sudėtį, protezavimo detales ir t.t., tuo užtikrindamos savo produkto kokybę, suteikdamos garantinį laikotarpį.

Apie implantą pacientas sužino iš duomenų ant jo pakuotės, o po implantacijos turi gauti „implanto pasą“, kuriame atsispindi informacija apie produktą ir atliktą operaciją (implantaciją).

kariesas

Kaip išvengti dantų ėduonies (karieso)

Pirminėje stadijoje ėduonis atrodo kaip balzgana dėmelė emalio paviršiuje. Ji, esant palankioms sąlygoms, susidaro per 15 – 20 dienų. Plika akimi ėduonis gali būti matomas po mėnesio ar vos ilgesnio laikotarpio. Sergant dantų ėduonimi, jaučiamas trumpalaikis gėlimas, skausmas nuo šaltų, karštų, saldžių ir rūgščių produktų. Pasidaro sunku kramtyti, liežuviu jaučiama ertmė, joje stringa maistas.

Didėjant ir gilėjant danties ėduoniui, pažeidžiama pulpa. Toks ėduonis vadinamas komplikuotu. Kad išvengtume ėduonies ir jo sukeltų komplikacijų, (pulpos uždegimo, kaulo destrukcijos dantų šaknų viršūnių srityje) turime:

  • periodiškai tikrintis dantis,
  • atlikti profilaktinę higieną,
  • gerai ir taisyklingai valyti dantis,
  • planuojant nėštumą ar jo metu išsigydyti (tyrimai parodė, kad burnos streptokokus ir gramneigiamas bakterijas kūdikiui dažniausiai perduoda motina Y.Li,P.W.Carifield, 1995m.),
  • ką tik išdygusius nuolatinius dantis dengti silantais.

Suaugusiems dantys plombuojami šviesoje kietinama helio plomba, kuri parenkama pagal danties spalvą. Atskirais atvejais naudojamos amalgamos plombos.

Pieniniai dantys plombuojami stiklojonomarine plomba, kurios gali būti artimos danties spalvai arba spalvotos.

Tekstą paruošė: gyd. Jurgita Raulynaitienė

Jūs matote 8 patarimus

Powered by WP Bannerize