Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

Endodontinio gydymo metu atliekamas dantų šaknų kanalų ir apie šaknų viršūnes esančio kaulo gydymas. Kai danties vainike ar šaknyje dėl gilios karieso ertmės, didelės plombos ar traumos atsiranda pažeidimų, bakterijos bei jų toksinai pasiekia pulpos, kurioje yra kraujagyslės, danties nervinis audinys ir limfagyslės, audinį ir ji tampa uždegiminė. Taip dėl uždegimo atsiranda ūminių priepuolinių skausmų. Kartais nutinka ir taip, kad tokiais atvejais ryškių simptomų nebūna.

Tam, kad būtų pašalintas skausmas ir užkirstas kelias bakterijų bei toksinų plitimui pro kanalus kaulo link, reikalingas endodontinis gydymas.

Esant infekuotai ir negrįžtamai pažeistai danties pulpai, bakterijos ima daugintis bei plisti išilgai nervo šaknų viršūnių link. Bakterijų toksinai, praėję pro šaknies viršūnės angą, dažniausiai sukelia infekcinius pažeidimus gilesniuose audiniuose, tai yra abscesą- pūlingą uždegimą, susidarantį ties pačia šaknies viršūne.

Simptomai, kurie parodo, kad iš tikrųjų yra būtinas endodontinis gydymas yra stiprus skausmas, ypač sustiprėjantis kramtymo metu arba sukandant dantis, patinusios dantenos, ilgai išliekantis danties skausmas, sudirginus jį šaltu ar karštu dirgikliu. Taip pat pasirūpinti reikėtų, jei pastebėsite patamsėjusį ar pakeitusį savo spalvą dantį, sustorėjusias, paraudusias ar patinusias dantenas ties pažeistu dantimi, naktinį maudimą. Be abejo, būna ir taip, kad esant rimtiems endodontiniams susirgimams simptomai būna vos pastebimi.

Skiriamas pirminis ir antrinis endodontinis gydymas. Per pirminį endodontinį gydymą plombuojami bei chemomechaniškai valomi dantų šaknų kanalai. Šiai procedūrai prireikia gana daug kantrybės bei kruopštumo. Užplombavus danties kanalus, reikia ruoštis tolesniam gydymui, t. y., plombine medžiaga arba kultiniu kaištiniu įklotu būna restauruojamas danties vainikas. Vėliau, jei plomba sudaro apie du trečdalius vainiko, jis protezuojamas. Per antrinį endodontinį gydymą, t. y., danties šaknų kanalų pergydymą, dėl prieš tai buvusio nesėkmingo kanalų gydymo, pakartotinai valomas kanalas ir išimami seni dantų šaknų kanalų užpildai. Tuomet iš naujo plombuojama. Per nekokybiškai sutvarkytą, pralaidų kanalų užpildą į alveolinį kaulą patenka bakerijos ir jų toksinai, kurie ir sukelia kaulo, esančio aplink danties šaknies viršūnę, pažeidimus, taip pat ir lėtinį skausmą. Taigi, antrinio endodontinio gydymo pagrindinis tikslas yra išgydyti alveolinio kaulo audinius nuo uždegimo ir išsaugoti dantį. Šis gydymas ypač sudėtingas, jo sėkmė ne visada būna ilgalaikė. Po gydymo dėl infekcijos progresavimo rekomenduojamas sekimas atliekant danties radiologinį tyrimą.

Dėl laiku neišgydytų dantų šaknų kanalų, dantis gali būti pažeistas negrįžtamai ir jį tenka rauti. Tokiu atveju, norint atstatyti prarastą dantį bei susigrąžinti visavertį kramtymą ir gožį, reikia implantuoti  arba protezuoti gretimus.

Powered by WP Bannerize