Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Dantų rentgeno nuotrauka

Dantų rentgeno nuotrauka

Dantų rentgeno nuotrauka, kitaip vadinama radiograma, yra pagalbinė diagnostikos ir gydymo priemonė. Joje vertinama danties vainiko ir šaknų būklė. Taip pat apie dantį esančios struktūros: periodonto raištis, alveolinė atauga – kaulas. Šiandiena odontologijoje rentgenologiniai tyrimai yra labai svarbi pagalbinė gydymo priemonė. Kokybiškos dantų nuotraukos leidžia gydytojams odontologams tiksliai įvertinti būklę ir planuoti paciento dantų gydymą: šaknų kanalų paruošimą ir plombavimą, dantų implantavimą, protezavimą, rovimą ir kitas sudėtingas procedūras. Be dantų nuotraukos kartais neįmanoma tiksliai įvertinti tarpdančių arba šaknų srityje esančio karieso, šaknų viršūnių uždegimo, apie dantį irstančio kaulo.

„Ateities odontologijos klinikoje “ Vilniuje pacientams daromos dantų rentgeno nuotraukos, kurios itin išsamiai leidžia įvertinti jų būklę. Klinikoje šiuo metu turime galimybę atlikti skaitmenines dentalines ir panoramines radiogramas, kurios specialios programos pagalba padeda atlikti tikslią diagnostiką. Matydamas tokią nuotrauką specialistas gali nustatyti šaknų kanalų ilgį ir jų išsidėstymą, kaulinių kišenių ilgį, danties kariesus ir t. t.

Radiologinis tyrimas yra atliekamas specialiu sertifikuotu rentgeno aparatu, kuris yra patikrintas radiacinės saugos ir atitinka visus jų reikalavimus. Jis skleidžia itin mažą ir siaurą rentgeno spindulių pluoštą, dėl kurio apšvita tampa minimali, o švino apsauga saugo artimiausius organus nuo apšvitinimo. Todėl šis tyrimas yra saugus. Šiais laikais skaitmeninių technologijų dėka galima keliasdešimt procentų sumažinti rentgeno spinduliuotės dozę. Taigi, mitas, jog rentgenologinių tyrimų metu pacientams perduodamos didelės rentgeno spindulių kiekis.

Be dentalinių radiogramų yra atliekamos panoraminės kitaip vadinamos ortopantomogramomis, galvos šoninės radiogramos - cefalogramos, apatinio žandikaulio sąnario, veido daubų radiogramos. Sudėtingais atvėjais - kompiuterinė tomografija.

Skaitmeninė panoraminė burnos rentgeno nuotrauka parodo bendrą apatinio ir viršutinio žandikaulio kaulo ir jame esančių dantų bei jų šaknų būklę, nervų kanalų vaizdą, temporomandibulinio sąnario padėtį bei viršutinio žandikaulio sinusus. Tokia nuotrauka būtina vertinant bendrą burnos būklę ir planuojant jos gydymą. Dažniausiai panoraminė nuotrauka yra atliekama sudarant gydymo planą, paradontozės gydymui, protinių dantų šalinimui, planuojant implantaciją, norint įvertinti dantų ir jų šaknų bei esamų dantų restauracijų būklę. Ši nuotrauka reikalinga ir tada, kai planuojamas ortodontinis gydymas, didelės apimties protezavimas ir t.t. Dažnai šios nuotraukos daromos po gydymo sekti ir prižiūrėti paciento burnos būklę.

Planuojant ortodontinį gydymą reikalinga ir galvos šoninė rentgenograma. Kada jos reikia, sprendžia gydytojas ortodontas.

Jei pacientas skundžiasi sąnario problemomis, atliekama apatinio žandikaulio sąnario funkcinė rentgenograma.

Tobulėjant technologijoms šiuo metu vis dažniau tenka atlikti kompiuterinę tomografiją. Tai tyrimas, kuriame pasluoksniui ir iš visų pusių su labai tiksliais matavimais galime planuoti ir vertinti burnos bei atskirų jos struktūrų vaizdą.

Kokios radiogramos reikia sprendžia gydytojas odontologas. Kiekvienu atveju gali būti parinktas vienas arba keli būtini tyrimo būdai.

Powered by WP Bannerize