Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Dantų protezavimas

Dantų protezavimas

Gana paplitusi nuomonė, jog dantų protezavimas būna atliekamas žmogui, kuris neteko vieno ar daugiau dantų, bei vyresnio amžiaus pacientams. Iš tikrųjų dantų protezavimas reikalingas ir tada, kai pacientas turi visus dantis, bet serga periodontitu ar apatinio žandikaulio-smilkininio sąnario ligomis, kai turi patologinį sukandimą ar dantys yra netekę dalies kietųjų audinių tai yra nudilę. Pastaruoju atveju dantų protezavimas sustiprina stipriai pažeistų dantų audinius.

Rinktis protezus pacientas gali iš dviejų rūšių: fiksuoti arba išimami.

FIKSUOTI PROTEZAI

Fiksuoti protezai būna pritvirtinami prie dantų ir jų negalima nuimti. Fiksuotų protezų rūšys – tai tiltiniai protezai, vainikėliai, laminatės, užklotai arba ant implantų esančios restauracijos.

Tiltiniai protezai gaminami tuomet, kai pacientas neturi bent vieno danties. Juos gaminant šlifuojami atraminiai gretimi dantys ir ant jų pritvirtinamas protezas su tarpe pritvirtintu dirbtiniu dantuku. Viduryje, esantis vienas ar keli dirbtiniai dantys, uždengia esamus defektus ir atstato dantų lanko vientisumą.

Dantų vainikėlis naudojamas siekiant atstatyti pažeistą dantį, kuris yra nuskilęs, įtrūkęs ar tiesiog nusidėvėjęs. Jis apgaubia visą dantį. Vainikėlis gaminamas taip, kad niekuo nesiskirtų nuo natūralių dantų, t. y.,  parenkamas tinkamas atspalvis, forma, dydis, funkcija.

Esant nedideliems dantų pažeidimams ar norint atkurti tikslų vaizdą arba funkciją, naudojami dantų laminatai arba užklotai. Laminates deda ant danties išorinio paviršiaus, kad atkurtų danties formą ir spalvą, o užklotai naudojami krūminių dantų srityje vietoj plombų, nes jie tiksliai ir kokybiškai atkuria danties anatomiją.

Fiksuoti protezai dar gali būti skirstomi į pagamintus bemetaliu pagrindu ir iš metalo. Metalo keramikos protezai nepralaidūs šviesai, taigi, jie atrodo ne tokie natūralūs, kaip bemetaliai, kurie dažniausiai gaminami iš keramikos, cirkonio arba aliuminio oksido.

Išimami dantų protezai turi būti išimti juos valant arba einant miegoti. Jų būna dvejopų – lanko atraminiai protezai ir dantų plokštelės.

Lanko atraminiai protezai turi ploną metalinį pagrindą, kuris būna išlietas pagal specialią konstrukciją. Jie burnoje daug vietos neužima, taigi, netrikdo kalbos, pacientas greitai pripranta juos nešioti. Tokie protezai tvirtinami kabliukais ar užraktų sistema prie sveikų atraminių dantų. Šis protezavimo būdas gerai atkuria kramtymo funkciją, bet jam reikalinga burnoje turėti daug savų, tvirtų dantų.

Protezuojant dantis dantų plokštelėmis jos pasirenkamos pilnos arba dalinės. Tai priklauso nuo to, kiek burnoje yra likę dantų. Šis protezavimo būdas nėra lengvas gydytojui, jei pacientas yra visai be dantų. Atkurti formą, aukštį ypatingai to, ką pacientas prarado labai senai, reika žinių ir patirties. Kartais plokštelės burnoje fiksuojamos specialiais klijais. Naudojantis jomis nėra paprasta priprasti prie pasikeitimų burnoje, nes tenka mokytis kalbėti ir valgyti, o tai gali sudaryti sunkumų.

Išimami dantų protezai pacientui siūlomi tik tuo atveju, kai nėra jokios galimybės protezų fiksuoti ant dantų ar implantų.

„Ateities odontologijos klinikoje” siūlome dantis protezuoti tiek fiksuotais, tiek ir išimamais protezais. Gydytojas ortopedas parinks galimus protezavimo variantus pagal jūsų esamą būklę. Tačiau niekada nereikia pamiršti, kad protezuoti dantys ar išimami protezai reikalauja griežtos priežiūros ir higienos taip, kaip ir mūsų pačių dantys.

 

Susijusi informacija:

DANTIES IMPLANTAS AR TILTELIS?

DANTIES UŽKLOTAI IR ĮKLOTAI

DANTŲ PROTEZAVIMAS IMPLANTAIS

DANTŲ IMPLANTACIJA GELBSTI BEDANČIUS

KAULO PRIAUGINIMAS

SVARBIAUSI DALYKAI RENKANTIS DANTŲ IMPLANTACIJĄ

Powered by WP Bannerize