Registracija internetu

Klauskite mūsų specialisto

Pasirinkite Jums tinkamą dieną ir laiką ir mūsų darbuotojas susisieks dėl tikslaus apsilankymo laiko.

Mūsų specialistas atsakys į visus Jums rūpimus klausimus!

Saugos klausimas: vienas+2=? 
Saugos klausimas: vienas+2=? 
(Visus laukus privaloma užpildyti)
Prisijunkite prie mūsų facebook | google+
responsive
Turite klausimų? Turite klausimų? +370 686 49999
Mus galite rasti
Darbo laikas
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
Mus galite rasti
Darbo laikas
Turite klausimų?
Kaip mus rasti?
Ateities g. 9c
08.00-20.00
+370 686 49999
close

No Banner to display

Burnos higiena

Burnos higiena

Ne vieną dažnai kankina skausmingos ar kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo. Negalima į tai numoti ranka, kadangi tai vienas pirmųjų požymių, kad burnos higiena nėra gera. Minkštos ir kietos apnašos ant dantų sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti didesnės problemos: periodonto, t. y., audinių, palaikančių ir supančių dantį, ligos, kariesas, burnos grybelis, gleivinės uždegimas. Norint to išvengti, kartais nepakanka tik valyti dantis šepetėliu – kiekvienam yra reikalinga ir profesionali burnos higiena. Šios procedūros metu ultragarsiniu aparatu ir specialiais instrumentais pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami, išlyginami danties paviršiai. Jei akmenų ypač daug, vienos procedūros metu jų visų pašalinti neįmanoma tada reikia kelių apsilankymų, o kartais profesionali burnos higiena atliekama su nejautra.

Poliruojant ir lyginant dantis naudojamas specialus aparatas. Jis valo dantis besisukančiomis guminėmis galvutėmis ar šepetėliais ir specialia mažai abrazyviška poliravimo pasta, turinčia fluoro. Naudojamas ir specialus karbonato miltelių, vandens ir suspausto oro srautas. Tokiu būdu nuvalius dantis, galima atlikti ir gydomųjų bei mineralinę pusiausvyrą atstatančių preparatų aplikacijas.

Po procedūros pacientui paaiškinama, kaip reikėtų tinkamai prižiūrėti dantis namuose ir kokias priemones naudoti. Atskirai aptariama protezuotų dantų, implantų, ortodontiškai gydomų dantų priežiūra.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti nuo 1–3 kartų per metus, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos kokybės, akmenų ir apnašų kaupimosi intensyvumo.

Atlikus burnos higienos procedūrą išnyksta dantenų uždegimas, pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs atgauna natūralią spalvą. Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs labai ilgą laiką.

PROFESIONALI BURNOS HIGIENA VAIKAMS

 

 

 

VAIKŲ DANTYS PIRMAUJA KARIESO INTENSYVUMO SKAIČIUMI

Nustatyta, jog net trečdalio Lietuvoje gyvenančių trimečių dantys jau yra pažeisti ėduonies, 94 procentai šešiamečių taip pat turi kariozinių pažeidimų, o penkiolikos metų jaunuoliai bene visi turi sugedusių dantų. Odontologų teigimu, taip yra todėl, kad maži vaikai nemokomi tinkamai prižiūrėti dantų, kadangi ir patys tėvai per mažai apie tai turi informacijos.

Tėvai privalo rūpintis vaikų dantų valymu iki tol, kol jiems pavysta patiems kokybiškai atlikti higieną. Neretai mažiesiems nepakanka įgūdžių tinkamai išvalyti dantis, tačiau apnašas pašalinti būtina, kadangi ėduonis vaikų dantis pažeidžia žymiai greičiau nei suaugusiųjų. Reikia paaiškinti mažyliui, kad nebūtina naudoti didelio kiekio pastos – pakanka mažo rutuliuko, kadangi daug putų trukdo tinkamai išvalyti dantis. Svarbu vaiką išmokyti išspjauti ir išskalauti dantų pastą. Kartais naudoti ir skalavimo skystį. Labai svarbu dantų priežiūrai naudoti ne tik dantų šepetėlį, pastą, bet ir tarpdančių valymui skirtas priemones: siūlą, tarpdančių šepetukus. Vaikiškas šepetėlis turi būti su suapvalinta galvute.

TRŪKSTA ŽINIŲ

Odontologai teigia, kad vaikų dantys genda dėl prastos burnos higienos bei odontologinės profilaktinės priežiūros stokos. Tai ypač būdinga pieniniams dantims. Augant nuolatiniams dantims mikrobai nepasišalina su pirmaisiais, o tik laukia naujos aukos. Kadangi tik išdygusio danties emalis nebūna visiškai susiformavęs ir tvirtas, mikrobai įsiskverbia labai lengvai ir greitai.

Ėduonį sukeliančiomis bakterijomis vaikas gali užsikrėsti ir nuo tėvelių, todėl jį maitinant negalima aplaižyti šaukštelio, o nukritusį ant žemės čiulptuką ar žaislą reikia kruopščiai nuplauti vandeniu. Tėvai, kartais ir patys to nesuvokdami, dėl informacijos apie vaikų dantų priežiūrą stokos, juos tiesiog sugadina. Taip pat tėvai kartais per ilgai neveda vaiko pas dantų specialistą, kadangi mano, jog jeigu nesiskundžia, vadinasi, neskauda ir dantys yra sveiki. Odontologas vaiką turi apžiūrėti tada, kai išdygsta pirmasis dantukas.

DANTŲ VALYMAS – TAI ŽAIDIMAS

Vaiką pratinti prie teisingos dantų priežiūros reikia po truputį. Pradžioje lėtai pavedžiokite šepetėliu per dantis, kad mažylis pajaustų šepetėlį ir visai nesvarbu jei dantų ir nepavyksta gerai išvalyti. Svarbiausia, jog vaikas suprastų, kad valytis dantis nebaisu ir neskauda. Rekomenduojama leisti vaikui būti savarankiškam, pačiam išsivalyti dantis,  bet po to tėvai turėtų ir patys išvalyti.

Puiku, jei dantų valymas tampa pramoga. Reikėtų leisti vaikui pačiam išsirinkti šepetėlį, pastą ir net kėdutę, ant kurios užlipęs matytų veidrodyje, kaip valosi dantis. Šiuo metu yra daugybė įvairių spalvotų šepetėlių su animacinių filmukų, pasakų, komiksų veikėjais ir panašiai. Jei mažyliui patinka, kai tėvai prieš miegą jam skaito pasaką ar dainuoja dainelę, darykite tai tik tada, kai vaikas išsivalo dantis. Siūloma valytis dantis kartu su vaiku, kadangi tada jis pamatys, ne tik kaip taisyklingai taip daryti, bet ir supras, kaip tai svarbu tėveliams. Juk 7–8 metų vaikai ypač linkę imituoti tėvus. Dantukus galite išvalyti ir mylimiausiam žaislui.

Nereikėtų vengti dantų pastų, kurių sudėtyje yra fluoro. Šiuo metu yra garsiai skleidžiama informacija apie fluoro žalą organizmui. Dantų pastose esančio fluoro nėra daug. Jo kiekis apskaičiuojamas pagal pastas vartojančio žmogaus amžių. Kol vaikas yra mažas ir nemoka išsiskalauti burnos pastos sudėtyje rasite patį mažiausią fluoro kiekį, vyresniems jo daugėja. Tai yra vienintelė ir labai svarbi medžiaga, apsauganti dantų emalę nuo karieso.

KŪDIKIO BURNOS PRIEŽIŪRA

Pradėti valyti būsimuosius dantis reikia nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų. Po kiekvieno maitinimo mama turėtų specialia, tam skirta sterilia servetėle išvalyti vaikučio dantenas. Tokiu būdu ne tik bus pašalintos ant jų susikaupusios apnašos, bet ir vaikas pripras prie švarios burnos ir vėliau jį bus lengviau išmokyti pačiam valytis dantis.

Pirmieji dantukai vaikui pradeda dygti 5–6 mėnesių. Tai gana sunkus laikotarpis, kadangi tuo metu išsiskiria daugiau seilių, mažylis būna neramus dėl dantenų skausmo. Pasirodžius pirmiesiems dantims, būtina juos kiekvieną dieną valyti sterilia servetėle. Jei vaikas pripras prie burnoje karts nuo karto esančių pašalinių daiktų, valyti dantis bus žymiai lengviau.

 

Jums taip pat  gali būti įdomūs straipsniai:

DANTŲ AKMENYS

DANTŲ ANT IMPLANTŲ PRIEŽIŪRA

PERIODONTO LIGOS IR KAIP JŲ IŠVENGTI

KODĖL KEIČIASI DANTŲ SPALVA?

VAIKŲ DANTUKAI IR JŲ PRIEŽIŪRA

Powered by WP Bannerize